...
Реєструйся

Призов — 2019


Указом Президента України від 30 січня 2019 року № 22/2019 (далі — Указ) регламентовано:

  • звільнення в запас військовослужбовців строкової служби;
  • строки проведення чергових призовів на строкову військову службу у 2019 році;
  • чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році.

Так, документом пропонується звільнити в запас із Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

1) військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

  • у квітні — травні 2019 року;
  • у жовтні — грудні 2019 року;

2) інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

  • у лютому, квітні — травні 2019 року;
  • у жовтні — листопаді 2019 року.

Також Указом визначається на 2019 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1) квітень — червень;
2) жовтень — грудень.

Нормативно-правовим актом пропонується призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

1) у квітні — червні 2019 року;
2) у жовтні — грудні 2019 року.

Кабінет Міністрів України має визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2019 році.

Кабінет Міністрів України, обласні, Київські міські державні адміністрації повинні забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням у 2019 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім окрім певних пунктів, чинності допоки не набув.

Детальніше — читайте статтю Ольги Харечко «Призов на строкову військову службу — 2018», що опубліковано у журналі «КАДРОВИК.UA» № 5, 2018, с. 48.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


У Верховній Раді триває розгляд двох моделей економічного бронювання від мобілізації
Парламент розглядає дві моделі економічного бронювання, наразі тривають дискусії. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки ...
Уряд продовжив на місяць чинні відстрочки від призову працівників підприємств
Кабінет Міністрів продовжив на місяць строки дії чинних відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним згідно ...