...
Реєструйся

Робота за кількома гіг-контрактами з різними резидентами Дія Сіті: як застосовується критерій 240 тис. євро


ЗАПИТАННЯ

Як застосовується критерій 240 тис. євро якщо гіг-спеціаліст має декілька гіг-контрактів з різними резидентами Дія Сіті (до кожного окремого контракту чи до сукупного доходу, отриманого по усім гіг-контрактам)?

 

ВІДПОВІДЬ

Розмір 240 тисяч євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим Національним банком України станом на 1 січня звітного податкового року, застосовується до сукупного доходу по усім гіг-контрактам, тобто до загального річного оподатковуваного доходу.

Читайте також: У Міноборони не підтримують запровадження бронювання для ФОПів та гіг-спеціалістів

Нагадаємо, особливості оподаткування доходів спеціалістів резидента Дія Сіті, регулюються пунктом 170.14-1 статті 170 Податкового кодексу України.

Підпунктом 170.14-1.1 пункту 170.14 -1 статті 170 ПКУ визначено, що податковим агентом платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті під час нарахування (виплати) на його користь доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням гіг-контракту, укладеного у порядку, передбаченому Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», є резиденти Дія Сіті.

Згідно з підпунктом 170.14-1.2 пункту 170.14-1 статті 170 ПКУ за ставкою (5 %), визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ, оподатковуються доходи платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачуються на його користь резидентом Дія Сіті у вигляді:

а) заробітної плати;

б) винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом № 1667, у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням;

 

Читайте також: Чи включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами?

в) авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

Положення підпункту 170.14-1.2 пункту 170.14-1 статті 170 ПКУ застосовуються до загального (річного) оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати чи винагороди, що нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням гіг-контракту, розмір якого не перевищує еквівалент 240 тис. євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим Національним банком України станом на 1 січня звітного податкового року.

 

При цьому в цілях розрахунку такого розміру до нього не включається дохід спеціаліста резидента Дія Сіті, оподаткований податковим агентом — резидентом Дія Сіті у порядку, передбаченому підпунктами 170.14-1.4 та 170.14-1.5 пункту 170.14-1 статті 170 ПКУ, за ставкою (18 %), встановленою пунктом 167.1 статті 167 ПКУ.

Читайте також: Мінімальна заробітна плата — державна соціальна гарантія, обов’язкова для підприємств усіх форм власності

Якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, до суми такого перевищення застосовується ставка (18 %), встановлена пунктом 167.1 статті 167 ПКУ, при цьому платник податків зобов’язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи відповідно до ПКУ і самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб з суми такого перевищення (п.п. 170.14-1.3 п.170.14-1 ст.170 ПКУ).

Головне управлінні ДПС в Івано-Франківській області

Читайте також: Планові перевірки на 2024 рік: план-графік від ДПС

Джерело: ДПС

Календар настільний на 2024 рік

Матеріали до теми


Чи має право роботодавець розглядати електронний та паперовий листки непрацездатності як один випадок тимчасової непрацездатності, якщо паперовий листок має дані про продовження електронного листка непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Пенсійний фонд України листом від 29 січня 2024 року № 2800-030401-8/5715 «Щодо листка непрацездатності» надає роз’яснення щодо того, чи має ...
Хто здійснює працевлаштування осіб з інвалідністю з урахуванням нормативів
Працевлаштування осіб з інвалідністю з урахуванням нормативів здійснюють підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з ...