...
Реєструйся

Роботодавець не компенсує затримку зарплати при звільненні, якщо немає його вини


Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні настає лише у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівнику сум у відведені законодавством строки. При цьому тягар відсутності вини у вчиненні такого порушення покладається на роботодавця (власника або уповноважений ним орган). Відповідний висновок наводить Верховний Суд (Касаційний цивільний суд) у постанові від 27 січня 2020 року у справі № 682/3060/16-ц.

Обставини судового позову полягали в тому, що при звільненні з роботи позивачу не повернули трудову книжку, з наказом про звільнення не ознайомили та не повідомили про належні до виплати суми.

Проте, як з’ясувалося в ході розгляді справи у суді першої інстанції, у день звільнення позивач не працював, доказів пред’явлення вимоги про розрахунок не надав, в бухгалтерію підприємства з такою вимогою не звертався, від отримання трудової книжки відмовився.

Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції та виходив з того, що з вимогою про проведення розрахунку позивач не звертався, зарплата виплачена шляхом направлення поштовим грошовим переказом, отже його трудові права не порушені. Позивач не був позбавлений можливості отримати трудову книжку та зарплату у встановлені строки.

До того, судами встановлено, що позивач відмовився отримати трудову книжку та ознайомитися з наказом про звільнення, про що були складені відповідні акти.

Тож позивачу відмовили в його позовних вимогах, з огляду на те, що відсутня вина роботодавця у не отриманні повного розрахунку при звільненні. Роботодавець надав достатньо доказів того, що він виконував свої обов’язки щодо остаточного розрахунку при звільненні

Матеріали до теми


Як правильно нарахувати «лікарняні» демобілізованому працівнику: ключові правила
У час, коли багато працівників повертаються з військової служби, роботодавці та бухгалтери мають справу з неабиякими викликами. Один із них ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...