Реєструйся

Роботодавець, скориставшись послугою з підбору персоналу, сплатив штраф за неоформленого працівника


На Кіровоградщині під час інспекційного відвідування з питання оформлення трудових відносин в одного із суб’єктів господарювання було виявлено продавчиню, яка не мала трудового договору з підприємцем.

Як виявилося пізніше, роботодавець вирішив укласти договір з іншим суб’єктом господарювання, який надає послуги з підбору персоналу. Це віднайшло підтвердження у документах, наданих перевіряючим.

Продавець документально була оформлена в одного суб’єкта господарювання та направлена у відрядження до іншого.

Проте, згідно з інформацією з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, наймані працівники в обох суб’єктів господарювання відсутні, податки за них не сплачувались. Таким чином, у ході інспекційного відвідування встановлено, що підприємець допустив до роботи працівника без укладення трудового договору щонайменше на дату встановлення факту, і під час інспекційного відвідування трудові відносини залишались нелегалізованими.

Відповідно до частини 5 статті 50 Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

Суб’єкту господарювання внесено припис про усунення виявленого порушення, проте у встановлені терміни інформацію щодо виконання припису не було надано. Тому, керуючись абзацом 3 частини 1 статті 6 Закону України від 5 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», інспектор Управління Держпраці провела перевірку виконання припису і встановила, що продавчиня так і залишилась неоформленою.

За повторне порушення трудового законодавства накладено фінансову санкцію відповідно до абзацу 3 частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у розмірі 180 тисяч гривень.

Відповідно до законодавства, підприємець сплатив 50 % розміру штрафу протягом 10 банківських днів із дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, сума сплачених санкцій склала, відповідно, 90 тисяч гривень.

Нагадуємо, що відповідно до частини першої статті 21 КЗпП трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

 Джерело: kr.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Перевірки податкової: за неоформлених працівників роботодавцям загрожує до 201 тис. грн штрафу
Передусім податківці візьмуться за сферу торгівлі, де зарплати в конвертах вже стали звичною практикою. Державна податкова служба відновить перевірки компаній ...
Український трудовий мігрант більше не оплачуватиме послуги посередника для працевлаштування за кордоном
20 березня Верховна Рада України прийняла Закон про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон (законопроєкт ...
Хто проводить гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу?
Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року ...
Роботодавці отримуватимуть електронний розрахунок санкцій за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю
На сайті ПФУ з’явився проєкт постанови від 10 березня 2023 року № 14-1, 17 «Про затвердження Порядку надсилання розрахунку сум ...