...
Реєструйся

Роботодавець не може самовільно перенести щорічну відпустку працівника, але є винятки


ЗАПИТАННЯ

Чи має право роботодавець перенести щорічну відпустку працівника, термін надання якої визначено графіком надання відпусток, на інший період без згоди працівника?

 

ВІДПОВІДЬ

Ні. Не має.

Згідно зі статтею 80 Кодексу законів про працю України, перенесення щорічної відпустки за ініціативою роботодавця є винятком із загальних правил. У такому разі щорічна відпустка може бути перенесена на інший період тільки:

  • за письмовою згодою працівника;
  • за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником);
  • у випадках, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, установи, організації;
  • за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році;
  • основна частина щорічної відпустки становитиме не менше 14 календарних днів.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

При цьому, слід зазначити, що, згідно з вимогами частини 2 статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Управління Держпраці


Посібник «Графік відпусток у період дії воєнного стану»

  • Вимоги до форми (бланка) графіка відпусток
  • Що потрібно враховувати, складаючи графік відпусток
  • Початок роботи над графіком відпусток
  • Етапи складання графіка відпусток
  • Внесення змін до графіка відпусток
  • Як надати щорічну відпустку за графіком?

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...