Реєструйся

Роз’яснення щодо надання довідки про стаж роботи


Східне міжрегіональне управління Держпраці надає роз’яснення щодо правомірності відмови керівника на усне звернення в наданні довідок про стаж роботи на підприємстві й розміру заробітної плати.

Відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи й розміру заробітної плати.

КЗпП не визначено терміну щодо видачі довідки, тому слід керуватися статтею 20 Закону України від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян». Так, звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше як 1 місяць від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше ніж 15 днів від дня їхнього отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник установлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від установленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають установлені законодавством пільги, розглядаються першочергово. Органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян не стягуючи плати.

Тож для отримання довідок про стаж роботи й розміру заробітної плати необхідно звернутися до підприємства з письмовою заявою.

Піврічна передплата на журнал «КАДРОВИК.UA». На 2023 рік ВИГІДНА передплата на видання в комплекті (друкований журнал + електронна версія) — зі знижкою 30 %.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Матеріали до теми


Паперовий лікарняний не зіпсує ваші виплати — пояснює ПФУ
Паперовий листок непрацездатності є дійсним документом для отримання страхових виплат, якщо через технічні чи інші об’єктивні причини електронний лікарняний не ...
Кар’єра після служби: стартував освітній курс від Ветеранського фонду
Український ветеранський фонд запускає безкоштовний відеокурс «Працевлаштування ветерана після служби» — для ветеранів, ветеранок і роботодавців. У програмі — 12 ...
Робота під обстрілами: коли і як можна звільнити працівника в умовах війни
Воєнний стан в Україні вніс значні корективи у трудові відносини, зокрема й у процедуру звільнення працівників. Важливо знати свої права ...
Винний не завжди підлеглий: як відповідальність може «переїхати» на керівника
Коли чиновник порушує закон, логічно постає питання, чому не було забезпечено належного контролю за його діяльністю. Куди дивився його начальник ...