Передплати журнал

Розголошувати чи не розголошувати медичну таємницю?


До медичного закладу звернулася родичка хворого, двоюрідна сестра. Просила надати їй медичну картку хворого. Медичний працівник (головний лікар) відмовив. Чи правильно він вчинив? І яка відповідальність?

Так, правильно.

Адже це порушує право громадянина на медичну таємницю. Відповідальності відповідно до законодавства не встановлено. Обґрунтування короткої відповіді від головного редактора журналу Ольги Харечко читайте у вкладенні до журналі «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» «Кадри. Гарячі запитання кадровика», № 4, 2018.

Придбати журнал Архів журналу

Матеріали до теми


Держпраці відповіла, чи є обов’язковим укладення письмового трудового договору при спрощеному режимі регулювання в умовах воєнного стану
Статтею 2 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, ...
Надання додаткової оплачуваної відпустки за час простою державного службовця та/або за час перебування у відпустці без збереження заробітної плати: роз’яснення НАДС
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» ...
Що робити, якщо дія трудового договору була призупинена до 19.07.2022: пояснення Держпраці
У разі незгоди працівника (працівників) із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору, виданим до набрання чинності Законом України ...
Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно: відповідає Держпраці
Ні, під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором. Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю ...