В Держпраці планують проводити масштабні перевірки будівельної галузі


За даними Міжнародної організації праці в будівельній галузі працю 70 % робітників використовують незаконно, у Верховній Раді планують виправити цю ситуацію.

Галина Третьякова, голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики під час зустрічі членів Української Ради Бізнесу, розказала про перші результати прийняття Закону про зменшення штрафів за порушення норм трудового законодавства (законопроєкт № 1233), яким були знижені штрафи за наявну незадекларовану працю.

За словами Третьякової, 10 останніх днів Держінспекція праці проводила роз’яснювальну роботу серед ФОПів в декількох містах України — було задіяно більше 600 інспекторів Держпраці, та ще 1200 технічних інспекторів, які будуть слідкувати та виявляти незадекларовану працю. Вони обійшли декілька тисяч підприємств галузі роздрібної торгівлі.

«Ми отримали вражаючі результати: кількість заповнених робочих місць на підприємствах у цих регіонах зросла майже на 20 %», — поділилась Голова комітету.

Тож до кінця року вирішено проводити перевірки ще по трьом галузям, і першою в цьому списку буде будівельна галузь:

«Зараз більше 200 тисяч працівників задіяно у будівельній галузі. Колись їх там було 1,6 млн. Це складало 20 % нашого ВВП, наразі це трохи більше 3 %. І це відбувається не через зменшення сфери будівництва, а через незаконні маневри власників компаній-забудовників, адже за дослідженнями Міжнародної організації праці, в будівельній галузі працю 70 % найманих працівників не декларують» — навела статистику Третьякова.

Вона пояснила, що це відбувається через маневр компаній, коли на початку діяльності підприємства показують, що вони працевлаштували всіх працівників, а потім – звільняють людей.

«Ми будемо проводити перевірки та виявляти такі випадки, тож краще працевлаштуйте людей самі» —   підсумувала Третьякова.