Сертифікація вчителів цього року відбуватиметься по-новому

Дата публікації: 13.01.2020

Реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів розпочнеться 15 січня

15 січня розпочнеться реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів. Подати документи можна буде до 31 січня.

Відповідний наказ МОН «Про деякі питання сертифікації в 2020» № 1634 було прийнято 26 грудня 2019 року. Міністерство роз’яснило, якою буде цьогорічна сертифікація.

У пілотній сертифікації — 2020 зможуть взяти участь лише вчителі початкових класів.

За словами Міністра освіти і науки Ганни Новосад, минулого року в МОН ретельно стежили за першою пілотною сертифікацією. На основі першого пілоту було прийнято рішення змінити порядок етапів і встановити відсіювання після кожного з них. Тепер ще більше вчителів мають можливість отримати сертифікат, а з ним — доплату в 20 % до зарплатні та зарахування атестації.

Сертифікація-2020

Цьогоріч сертифікацію зможуть пройти удвічі більше вчителів, ніж минулого року — до 2000 педагогів. Щоб охопити всі регіони України, МОН визначило максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Обсяг визначено на пропорційних засадах — залежно від кількості початкових класів у області.

Сертифікація-2020 відбуватимуться за новим порядком:

Перший етап — незалежне тестування («ЗНО для вчителів»).

Другий етап — самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності.

Третій етап — вивчення експертами практичного досвіду роботи вчителів.

Одним із важливих цьогорічних відмінностей порівняно з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.

 

Як і коли можна зареєструватися на сертифікацію

У МОН повідомляють, що зареєструватися на сертифікацію можуть вчителі, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації.

Крок 1. Зібрати необхідні документи

1. Оформлену реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО.

2. Копію паспорта громадянина України (у разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу).

3. Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків. Особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від ІПН — копію сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки).

4. Довідку із закладу освіти, в якому працює вчитель. Довідка має містити таку інформацію:

— прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності);

— назву посади з уточненням фаху, за яким працює, а також чи є відповідна посада його основним місцем роботи;

— загальний стаж педагогічної роботи; стаж роботи на займаній посаді;

— спеціальність згідно з дипломом; кваліфікаційну категорію;

— педагогічне звання (за наявності).

Якщо окремі документи містять розбіжності в персональних даних, необхідно подати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (П. І. Б.) та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу).

Крок 2. Відправити пакет документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦОЯО) одним із двох шляхів: надіслати рекомендованим поштовим відправленням або доставити власноруч.

Заяви на участь у сертифікації прийматимуться з 15 до 31 січня 2020 року включно. Дата подання документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на конверті. У разі доставки особисто — за днем отримання у РЦОЯО.