Що вважається прогулом та як звільнити працівника?


Прогулом вважається відсутність працівника без поважних причин на роботі протягом робочого дня чи більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня

 

Держпраці розповіла, за яких обставин відсутність працівника на роботі вважатиметься прогулом і підставою для припинення з ним трудового договору за пунктом 4 статті 40 Кодексу законів про працю України.

Прогулом вважається відсутність працівника без поважних причин на роботі протягом робочого дня або більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня.

Не може вважатися прогулом відсутність працівника не на підприємстві, а на робочому місці. Якщо працівник не залишив місця розташування підприємства, його не можна звільнити за прогул. До такого працівника можуть застосовуватися інші види дисциплінарного або громадського стягнення чи впливу.

Читайте також: Лисенко Ганна «Звільнення працівника за появу на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння», «КАДРОВИК.UA» № 12, 2019. Для читачів журналу матеріал вже доступний у Живому журналі «КАДРОВИК.UA»

Прогулом без поважних причин вважається полишення роботи без відповідного попередження роботодавця в установленому порядку про розірвання трудового договору або залишення роботи до закінчення строку попередження без згоди на це роботодавця, якщо такий договір укладено на невизначений строк; залишення без поважних причин особою, з якою укладено строковий трудовий договір, роботи до закінчення строку трудового договору; самовільне залишення молодим спеціалістом (молодим робітником) роботи, на яку його направили після закінчення відповідного навчального закладу, до закінчення строку обов’язкового відпрацювання; самовільне використання без погодження з роботодавцем днів відгулів, чергової відпустки тощо.