Передплати журнал

Що потрібно знати про перенесення робочих днів для працівників, які перебували у відпустці?


Відповідно до статті 5 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» тривалість відпусток незалежно від режимів і графіків роботи розраховується в календарних днях.

Якщо працівник у визначені роботодавцем вихідні дні року перебував у відпустці, то відповідно в табелі обліку використання робочого часу йому проставлено «В» — відпустка. Після закінчення відпустки працівник повинен працювати відповідно до графіка роботи, встановленого роботодавцем.

Отже, якщо роботодавець переніс робочі дні на інший період і працівник на той період не перебуває у відпустці, то працівник виходить на роботу відповідно до графіка, встановленого роботодавцем.

Наприклад, робочі дні з 23 по 25 серпня 2022 року роботодавець переніс на 27 серпня, 3 та 10 вересня 2022 року відповідно. Якщо працівник, який перебував у відпустці з 1 по 25 серпня 2022 року, відповідно в ці дні він на роботу не виходив, а з 26 серпня 2022 року повинен вийти на роботу й працювати згідно з графіком, тобто 27 серпня, 3 і 10 вересня 2022 року.

Новинка! Встигніть зареєструватися на вебінар «Відпустки та робочий час працівників різних категорій підприємств».

Джерело: Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Матеріали до теми


Право на відпустки в умовах спрощеного регулювання трудових відносин
В умовах спрощеного режиму щорічні оплачувані відпустки й відпустки без збереження заробітної плати надаються працівникам відповідно до порядку й умов, ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...