...
Реєструйся

Що входить у поняття «ресурсний стан» і чому він такий важливий


Психосоціальна підтримка працівників має стати пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі. Системна турбота про психічне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини, адже це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність, а також стати додатковим фактором привабливості для шукачів роботи та інвесторів, — повідомляє інспекція праці.

 

Що ж саме входить у поняття «ресурсний стан» і чому він такий важливий?

Ресурсний стан — це наявність фізичних та психоемоційних ресурсів, які дають людині енергію та мотивацію вирішувати щоденні справи, справлятися з труднощами та будувати своє життя. Ресурсний стан характеризується відчуттям задоволення, впевненості, свободи.

Щоб визначити рівень вашого ресурсного стану, скористайтеся шкалою від 0 до 10, де десять — найвищий рівень енергії. Це дозволить вам оцінити, яку кількість часу потрібно виділити на відновлення, а також — скласти відповідний план. Пам’ятайте, що важливо підтримувати баланс між тим, скільки енергії ви витрачаєте, і тим, на скільки її поповнюєте.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

 

Що впливає на зниження ресурсного стану

Низький рівень ресурсного стану може бути зумовлений різноманітними факторами:

  • тривалий стрес;
  • травматичні події;
  • перевтома;
  • недостатня тривалість та/або якість сну;
  • нездорове харчування;
  • низька або надмірна самооцінка.

Психосоціальна підтримка на робочому місці має ґрунтуватися на письмовій політиці підприємства. Політика – це гарний спосіб розпочати розмову про ментальне здоров’я та продемонструвати готовність забезпечити психосоціальну підтримку працівників із боку керівництва.

Тепер будь-яке підприємство має можливість запровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці. У разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Державної служби України з питань. Зразки документів із запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавці також можуть знайти на сайті Держпраці.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Передплата на електронну версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Матеріали до теми


Чи правомірно змушувати працівників виконувати роботу під час повітряних тривог?
Війна змусила нас адаптуватися та змінити звичну поведінку, адже кожної хвилини може початися повітряна тривога. Повітряні тривоги лунають майже щодня ...
Як продовжити тимчасову непрацездатність у межах оцінювання функціонування
У Міністерстві охорони здоров’я (далі — МОЗ) повідомили, що відповідно до чинного законодавства пацієнтів, які мають тривалу тимчасову непрацездатність, належить ...
Нацкомісія схвалила Білу книгу реформування добровільного накопичувального пенсійного забезпечення
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила, що схвалила Білу книгу реформування системи добровільного накопичувального пенсійного забезпечення в ...