...
Реєструйся

Що змінилось щодо правил мобілізації жінок?


З 18 травня набув чинності Закон про мобілізацію. Чи змінилося щось у питаннях військового обліку та мобілізації жінок? Кому з жінок треба обов’язково ставати на облік, і хто це може зробити за власним бажанням, — розповідає АрміяInform.

Наразі в Україні ставати на військовий облік в обов’язковому порядку мають лише певні категорії жінок. Для інших це відбувається добровільно. При цьому призивати на службу або залучати до робіт із забезпечення оборони держави, можуть у добровільному порядку.

Згідно з пунктом 11 статті I Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок та військову службу» (далі — Закон № 2232) на військовий облік мають стати жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю. При цьому вони мають бути придатними до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Раніше була чинною норма, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. Однак Кабмін своєю постановою від 16 травня 2024 р. № 563 «Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» цю норму прибрав.

Є затверджений Міністерством оборони перелік спеціальностей та професій, які мають споріднення з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Усі жінки, які мають такі спеціальності та професії, можуть за власним бажанням стати на облік військовозобов’язаних. Умова — придатність до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Раніше ми писали: Призов під час мобілізації та військовий облік — що КМУ доручив роботодавцям

Наразі в пункті 12 статті I Закону Закон № 2232 вказано, що жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на військову службу або залучати до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час в добровільному порядку.

До речі, нині на законодавчому рівні прописано, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками, що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку.

На сьогодні у Збройних Силах України проходять службу понад 60 тисяч жінок.

Джерело: АрміяInform

Вебінар «ЦПД: перспектива зайнятості літнього сезону та нововведень щодо військового обліку»

Матеріали до теми


Військовозобов’язаний може особисто подати заяву про відстрочку
Військовозобов’язаний (крім заброньованих за органами влади) особисто подає на ім’я голови комісії ТЦК заяву про відстрочку за формою, що затверджена ...
Терміни чинного бронювання військовозобов’язаних продовжили на три місяці
Бронювання військовозобов’язаних, терміни дії відстрочок яких не закінчилися станом на 07 травня 2024 року, продовжено на три місяці. Відповідне рішення ...
Електронне бронювання працівників через «ДІЮ» обіцяють запустити протягом місяця
Урядова постанова щодо запуску електронного бронювання через «Дію» буде готова найближчим часом, а робота над функціоналом займе три-чотири тижні. Про ...