...
Реєструйся

Щодо оплати праці за суміщенням


СИТУАЦІЯ

До інспектора праці звернувся пан Анатолій (ім’я змінено) з Луганської області. Він повідомив, що вже певний час виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника підприємства, на якому працює. Зі слів пана Анатолія, кілька тижнів тому роботодавець повідомив йому про те, що нібито з огляду на воєнний стан та зростання навантаження на підприємство пан Анатолій має виконувати додаткову роботу за іншою професією без зміни рівня оплати праці. Така мотивація спочатку була для пана Анатолія зрозумілою, хоча сумніви не залишали його. Пан Анатолій поцікавився, чи правомірні такі дії з боку роботодавця.

 

КОМЕНТАР

Відповідно до статті 105 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Розширення зони обслуговування та збільшення обсягу робіт: поняття, оформлення, оплата праці — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.

Поспілкувавшись із роботодавцем пана Анатолія, інспектор праці довів до відома керівника вищезгадані положення статей Кодексу законів про працю України та порекомендував йому переглянути своє рішення на користь трудових прав працівника, на що отримав позитивну відповідь.

Винагорода за ведення військового обліку: функціональне призначення, диференціація розмірів та порядок виплати — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці

Сумісництво: новітні реалії. Спецвипуск № 1, 2023

Матеріали до теми


Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...