...
Реєструйся

Щодо подання заяви на пенсію багатодітній матері


Пенсійний фонд України (далі — ПФУ) відповідає на таке запитання: чи можна подати через особистий кабінет заяву на пенсію у 50 років, якщо я багатодітна мати?

Відповідь

Статтею 115 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що жінки, які народили п’ятьох або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу. Звертатися за призначення пенсії можна за 1 місяць до досягнення віку 50 років.

Подати заяву на призначення пенсії в електронному вигляді можна через вебпортал електронних послуг ПФУ. Для цього необхідно мати пристрій із доступом до мережі «Інтернет», кваліфікований електронний підпис (КЕП) і підготувати скан-копії необхідних документів (перелік документів визначено пунктом 2.1 розділу 2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846).

Для подання заяви виконайте такі дії:

  1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ.
  2. Виберіть вкладку «Заява на призначення пенсії».
  3. Ознайомтеся з інформацією, яка з’явиться на екрані, та перейдіть за посиланням «Вхід».
  4. Авторизуйтеся за допомогою КЕП і виконайте такі кроки:
  • крок 1 — у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» виберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть «Продовжити» й виберіть вид пенсії — «Пенсія за віком»;
  • крок 2 — дайте відповіді на запитання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу й обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
  • крок 3 — прикріпіть скан-копії необхідних документів, у тому числі документів про народження дітей.

На екрані з’явиться повна форма заяви на призначення пенсії, заповнена за результатами кроків 1-3. У разі необхідності Ви можете відредагувати внесені дані;

  • крок 4 — підпишіть заяву за допомогою КЕП і відправте її до Пенсійного фонду України, натиснувши «Підписати та відправити в ПФУ».

За результатами опрацювання заяви Ви здобудете інформацію про стан оброблення заяви й рішення щодо призначення дострокової пенсії в обраний спосіб.

Беріть участь у навчанні на відеокурсі «Відпустки працівникам, які мають дітей».

Джерело: Пенсійний фонд України

Матеріали до теми