...
Реєструйся

Щодо працевлаштування осіб з інвалідністю та які передбачені для них квоти


На сьогодні законодавством передбачено, що особи з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Право на працю, що включає можливість громадян України заробляти собі на життя працею, яку вони вільно обирають або на яку вільно погоджуються, гарантовано статтею 43 Конституції України.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Натомість в умовах дефіциту кадрів увага до інклюзивних груп, зокрема осіб з інвалідністю, ветеранів війни з інвалідністю, людей пенсійного віку з інвалідністю стає дедалі більш актуальною, адже багато з них стикаються з труднощами при пошуку роботи.

Для юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що використають найману працю встановлені квоти, які покликані забезпечувати законодавчо встановлений відсоток робочих місць для осіб з інвалідністю та гарантувати для них рівні можливості на ринку праці.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Питання щодо включення осіб пенсійного віку до квоти для працевлаштування осіб з інвалідністю викликає жваві дискусії. Насамперед з’ясуємо, хто саме належить до категорії осіб пенсійного віку.

Відповідно до статті 10 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3721-XII «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» громадянами похилого віку визнаються особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Ще багато корисних матеріалів від провідних експертів й аналітиків знайдете на шпальтах Живого журналу «КАДРОВИК.UA» № 12-2024. Статті доступні тільки для передплатників видання.

Отже, особами пенсійного віку є громадяни, які після досягнення відповідного віку та за наявності необхідного страхового стажу набули права на призначення пенсії за віком…

Докладніше про особливості працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема про нормативи робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, розрахунки середньооблікової кількості штатних працівників та щодо включення осіб пенсійного віку до квоти проаналізовано в грудневому випуску журналу «КАДРОВИК.UA» у статті експертки з трудового права та кадрового діловодства Наталії Загоровської «Чи включати особу з інвалідністю пенсійного віку до квоти для працевлаштування осіб з інвалідністю?».

Джерело: «КАДРОВИК.UA»

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Уряд затвердив зміни до постанови про Кадровий резерв
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Порядку формування кадрового резерву педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 17 ...
У Раді обговорюють квоти при працевлаштуванні ветеранів: що відомо
В Україні обговорюють нову модель працевлаштування ветеранів: від обов’язкових квот до податкових стимулів для бізнесу. Законопроєкт уже у Верховній Раді ...
Зразок заяви та наказу про надання відпустки у зв’язку з усиновленням дитини в період воєнного стану
Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX (далі — Закон № 2136) «Про організацію трудових ...