...
Реєструйся

Щодо заборгованості з виплати заробітної плати під час воєнного стану


Заробітна плата має виплачуватися не менше двох разів на місяць. Це норма. Але зараз ми маємо справу із форс-мажорними обставинами. Якщо виплата здійснюється через установи банків  – то об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати набагато менше, ніж при виплаті заробітної плати у касі підприємства. Вчасну виплату заробітної плати навіть в умовах воєнного стану зобов’язані забезпечити роботодавці. Авжеж, коли це неможливо через бойові дії чи форс-мажорні обставини, вони можуть бути звільнені від відповідальності за порушення строків, проте за наявності достеменних доказів.

Вас може зацікавити: «Відрахування із заробітної плати: на підставі яких документів воно може здійснюватись?»

Відповідно до статті 10 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці

Працівники з дітьми. Спецвипуск № 4, 2024

Матеріали до теми


Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...