Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

Штатний розпис у ФОП: право чи обов’язок?

Дата публікації: 04.02.2020

У Міністерстві соціальної політики вважають, що оскільки фізична особа — підприємець у розумінні норм Кодексу законів про працю виступає роботодавцем, то він має вести кадрову документацію.

Хоча чинним законодавством не передбачено обов’язковість ФОП мати штатний розпис, в Мінсоцполітики зазначили, що штатний розпис мають складати всі, хто використовує найману працю.

Відповідне роз’яснення Мінсоцполітики надало в листі від 21 травня 2019 року № 34/0/23-19/133.

Також відповідно до статті 50 Закону «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI роботодавець зобов’язаний повідомити центр зайнятості про вакантну посаду. Це можна здійснити лише за наявності штатного розпису.

Зазначимо, що інспектор Держпраці під час здійснення перевірки може попросити відповідний документ для ознайомлення.