Реєструйся

Скасування ГКУ: законопроєкт прийнято за основу


12 січня парламент прийняв за основу законопроєкт «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (реєстр. № 6013).

Законопроєкт — це механізм, який допоможе правильно й безболісно навести порядок у сфері підприємницької діяльності, уніфікувати організаційно-правові форми юридичних осіб, запровадити цивілізовані правові режими на майно, відмовившись від совкових анахронізмів, таких як «повне господарське відання» та «оперативне управління», яких немає в цивілізованому світі, запропонувавши натомість цивілізовану систему речових прав.

Що передбачає цей законопроєкт?

  1. Заміну квазіречових прав «право господарського відання» та «право оперативного управління» на зрозумілі й передбачувані приватноправові конструкції користування (оренди) та управління чужим майном.
  2. Імплементацію в чинне цивільне законодавство ефективних і ринкових механізмів контролю за володінням й управлінням об’єктами права державної та комунальної власності з боку новоутворених товариств і установ.
  3. Імплементацію в чинне законодавство кращих практик корпоративного управління, зокрема в частині визначення обов’язків посадових осіб юридичних осіб.
  4. Запровадження перехідного періоду на 7 років для поступового перетворення «підприємств» у традиційні форми господарських товариств із дотриманням принципу співмірного й передбачуваного втручання в права засновників таких юридичних осіб без покладання на них надмірного тягаря з виконання положень Закону.

Джерело: Верховна Рада України

Курс лекцій в форматі PDF «ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАГАЛЬНОГО ДІЛОВОДСТВА»

Матеріали до теми


Які витрати роботодавця при працевлаштуванні ВПО компенсують?
Уряд відкоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це рішення було прийняте на засіданні КМУ 24 січня 2022 року. Зокрема, згідно ...