Скільки працівників постраждало через бойові дії?


З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 210 випадків травмування та/або смерті працівників, більшість із яких групові.

Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію Росії постраждали 422 працівники (+8 за останній тиждень), 130 із них загинули.

Найбільшу кількість потерпілих зареєстровано:

  • у Києві — 82 постраждалих, 26 із яких травмовані смертельно;
  • у Миколаївській області — 65 постраждалих, 26 смертельно;
  • на Донеччині — 46 постраждалих, 9 смертельно;
  • на Дніпропетровщині — 45 постраждалих, 9 смертельно;
  • у Харківській області — 32 постраждалих, 8 смертельно;
  • у Чернігівській області — 27 постраждалих, 7 смертельно;
  • у Київській області — 22 постраждалих, 9 смертельно;
  • у Сумській області — 22 постраждалих, 8 смертельно.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами й медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я, окрім одноразових допомог, також забезпечуються щомісячними страховими виплатами, які в повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги й щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Зазначимо, що до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліціянти, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС тощо.

Щоб дізнатися, як діяти в разі смерті працівника або роботодавця, записуйтеся на вебінар від проєкту «КАДРОВИК.UA» «Припинення трудових договорів у зв’язку зі смертю працівника або роботодавця відповідно до нового законодавства».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Матеріали до теми


«Лікарняний» під час попередження про звільнення за власним бажанням
Згідно зі статтею 38 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений ...
Печатка на першій сторінці трудової книжки: що варто знати
Пунктом 2.12 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту ...
Середньоденний розмір допомоги за листками непрацездатності: як він змінився за пів року
Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками липня становить 438,54 гривні — на 37,52 грн більше, ніж у ...