Передплати журнал

Скільки працівників постраждало внаслідок бойових дій: нові дані


З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 243 випадки травмування та/або смерті працівників, більшість із яких групові.

Під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію Росії постраждали 515 працівників (+26 за останній тиждень), 152 з них загинули.

Найбільшу кількість потерпілих зареєстровано:

  • у Києві — 86 постраждалих, 28 із яких травмовані смертельно;
  • у Миколаївській області — 69 постраждалих, 26 смертельно;
  • на Донеччині — 50 постраждалих, 10 смертельно;
  • на Дніпропетровщині — 49 постраждалих, 11 смертельно;
  • у Харківській області — 39 постраждалих, 8 смертельно;
  • у Вінницькій області — 31 постраждалий, 10 смертельно;
  • у Запорізькій області — 31 постраждалий, 3 смертельно;
  • у Чернігівській області — 28 постраждалих, 8 смертельно;
  • у Київській області — 24 постраждалих, 11 смертельно;
  • у Сумській області — 22 постраждалих, 8 смертельно.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників унаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами й медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я, окрім одноразових допомог, забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які в повному обсязі компенсують їм утрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги й щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліціянти, рядовий і начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС тощо.

Реєструйтеся на вебінар «Припинення трудових договорів у зв’язку зі смертю працівника або роботодавця відповідно до нового законодавства».

Джерело: Фонд соціального страхування України

Матеріали до теми


МОЗ інформує, що медики, які працюють на ТОТ, продовжують отримувати українську зарплату
Медики, які працюють на тимчасово окупованих територіях України (далі — ТОТ), продовжують отримувати українську заробітну плату. За словами заступника міністра ...
Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...