Реєструйся

Статус безробітного для осіб з інвалідністю: чи можна його отримати


Так, можна. Статус безробітного може набути особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого законодавством пенсійного віку та яка офіційно працювала й сплачувала страхові внески.

Реєстрація особи з інвалідністю здійснюється на підставі таких поданих документів:

  • паспорт;
  • трудова книжка;
  • облікова картка платника податків;
  • документ про освіту;
  • пенсійне посвідчення (за наявності);
  • довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК);
  • індивідуальна програма реабілітації (за наявності).

Служба зайнятості відповідно до Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» та Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню особам з інвалідністю з урахуванням рекомендацій МСЕК на вільні й новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені роботодавцями.

Добір підхожої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їхніх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

Більше інформації про працю осіб з інвалідністю ви можете дізнатися на нашому мінікурсі «Трудові відносини осіб з інвалідністю». Реєструйтеся просто зараз!

Джерело: Дніпропетровський обласний центр зайнятості

Матеріали до теми


Строковики, чий термін служби закінчився, будуть демобілізовані — РНБОУ
Питання демобілізації українських військовослужбовців строкової служби, термін служби яких вже закінчився, обговорювалося на Ставці Верховного Головнокомандувача. Про це повідомив секретар ...
За роботу за кордоном у країнах, з якими укладено угоди, буде обчислюватися страховий стаж
У парламенті почалася робота над підготовкою до другого читання законопроєкту № 9453 щодо врегулювання питання пропорційного обчислення страхового стажу особам, які ...