...
Реєструйся

Стосовно ведення табеля обліку використання робочого часу працівника у звֹ’язку з оголошенням часткової мобілізації та тривалості відпусток деяким категоріям працівників


Роз’яснення Мінсоцполітики у листі від 05.06.2015 № 225/06/186-15

Ведення табельного обліку робочого часу на підприємствах, в установах i органiзацiях регламентується наказом Держкомстату України вiд 05.12.2008 р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облiкової документацiї зi статистики працi» (типова форма № П-5).

 

Часткова мобiлiзацiя вiйськовозобов’язаних працiвникiв проводиться на пiдставi повiстки, а  вiдсутнiсть такого працiвника на пiдприємствi, в установi, органiзацiї оформлюється вiдповiдним розпорядчим актом (наказом або розпорядженням) про звiльнення вiд виконання службових або трудових обов’язкiв.

У табелi облiку використання робочого часу час, протягом якого працiвник вiдсутнiй у зв’язку з оголошенням часткової мобiлiзацiї, має вiдмiчатись умовним позначенням «ІН» — iнший невiдпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних i громадських обов’язкiв, допризовна пiдготовка, вiйськовi збори, донорськi, вiдгул тощо).

Якщо роботодавець не має вiдповiдних документiв, що пiдтверджують вiдсутнiсть працiвника, у табелi облiку використання робочого часу такий час вiдмiчається умовним позначенням «НЗ» — неявка з нез’ясованих причин.

Щодо відпусток деяким категоріям працівників, то, вiдповiдно до частини першої статтi 19 Закону України «Про вiдпустки» (далi — Закон), жiнцi, яка працює i має двох або бiльше дiтей вiком до 15 рокiв, або дитину-iнвалiда, або яка усиновила дитину, матерi iнвалiда з дитинства пiдгрупи А I групи, одинокiй матерi, батьку дитини або iнвалiда з дитинства пiдгрупи А I групи, який виховує їх без матерi (у тому числi у разi тривалого перебування матерi в лiкувальному закладI), а також особi, яка взяла пiд опiку дитину або iнвалiда з дитинства пiдгрупи А I групи, чи одному iз прийомних батькiв надається щорiчно додаткова оплачувана вiдпустка тривалiстю 10 календарних днiв без урахування святкових i неробочих днiв (стаття 73 Кодексу законiв про працю України).

Статтею 5 Закону передбачено, що тривалiсть вiдпусток визначається цим Законом, iншими законами та нормативно-правовими актами України i незалежно вiд режимiв та графiкiв роботи розраховується в календарних днях.

Святковi i неробочi днi, передбаченi статтею 73 КЗпП України, якi припадають на перiод вiдпустки, у розрахунок тривалостi вiдпустки не включаються i не оплачуються, а лише продовжують її тривалiсть на вiдповiдну кiлькiсть днiв. При цьому вихiднi днi включаються у тривалiсть вiдпустки та вiдповiдно оплачуються.

Відпустка, передбачена статтею 19 Закону, визначена для окремих категорій працівників, надається на підставі відповідних документів, зокрема жінці, яка виховує дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, особі, яка взяла дитину під опіку на підставі документа, що підтверджує відповідний факт.

Джерело: Єдина електронна система «КАДРОВИК-онлайн»