Студент-практикант направлений у відрядження: роз’яснення Мінсоцполітики


Добові виплачуються студентам, якщо вони проходять практику за межами територіальної одиниці відповідного рівня, у якій розташовано вищий навчальний заклад. Така ж норма застосовується і по відношенню до студентів, практика яких проходить за місцем проживання, зазначає Міносвіти у листі № 1/11-9220 від 16 червня 2014 року.

До видатків, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, відноситься оплата послуг з підготовки фахівців. Практика студентів є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки спеціалістів.

Підтверджуючими документами, що надаються студентами, є:

  • придбані проїзні документи;
  • документи на провезення багажу або іншого вантажу;
  • інші документи, необхідні для проїзду до місця проведення практики та назад.

Розмір добових визначається у розмірі 50 % від рівня, встановленого для оплати добових працівникам державних підприємств, установ і організацій, і не потребує документів на підтвердження.

Проживання студентів-практикантів у гуртожитках баз практик або в орендованих для цього житлових приміщеннях сплачується ВНЗ за рахунок витрат на практику, у розмірах, передбачених чинним законодавством. Проживання студентів-практикантів у гуртожитках навчальних закладів інших міст (за договорами між навчальними закладами про взаємообмін місцями у гуртожитках) сплачується студентами за свій рахунок за нормами, встановленими для цих гуртожитків.