Верховна Рада України підтримала у другому читанні урядовий законопроєкт № 10017 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Основні новації містять, зокрема, звільнення релігійних організацій від збору на пенсійне страхування, можливість отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності й вагітності як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, а також впровадження електронних страхових виплат у форс-мажорних умовах.
Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Отже, передбачено такі основні зміни:
- Релігійні організації звільнюються від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
- Скасовується особисте страхування для посадових осіб природно-заповідного фонду, та замінюється на загальнообов’язкове соціальне страхування.
- Надається право на допомогу по тимчасовій непрацездатності та вагітності не тільки за основним місцем роботи, але й за сумісництвом.
- Створюється можливість отримання страхових виплат у паперовій чи електронній формі в умовах форс-мажору.
- Визначається порядок надання соціальних послуг відповідно до оцінки потреб потерпілого.
- Законопроєктом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів України.
Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977
Завдяки прийнятим змінам уточнено норми абзацу другого частини 1 статті 22 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо права застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. Роботодавець нарешті зможе оплачувати лікарняні суміснику і за основним місцем роботи, і сумісництвом.
Джерело: сайт Верховної Ради України