...
Реєструйся

Терміни опрацювання й оплати електронного листка непрацездатності


Від моменту, коли електронний листок непрацездатності відобразився в особистому кабінеті страхувальника, вмикається умовний таймер, що відлічує термін, за який цей документ потрібно опрацювати й оплатити. Процедура опрацювання передбачає призначення за електронним листком непрацездатності страхової виплати, обчислення її розміру, а після цього — оформлення та подання до Пенсійного фонду України заяви-розрахунку. Після того як фонд перерахує роботодавцю кошти для здійснення страхової виплати, потрібно провести їх працівнику, щодо якого був сформований такий листок непрацездатності. Кожна із наведених дій вчиняється у певній послідовності та в чітко визначений законом строк.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Механізм видачі/формування електронних листків непрацездатності визначено у Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 червня 2021 року № 1234, та Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2021 року № 1066.

Рішення про призначення страхової виплати, зокрема за електронним листком непрацездатності, приймається страхувальником або уповноваженими ним особами. Проте варто враховувати, що відмовити працівнику в оплаті листка непрацездатності роботодавець може тільки за наявності відповідних підстав. Якщо такі підстави відсутні, листок непрацездатності потрібно своєчасно призначити та оплатити.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Наголосимо, що роботодавець може передати свої функції щодо опрацювання електронних листків непрацездатності іншим особам. Раніше такі функції покладались на комісію (уповноваженого) із соціального страхування, однак змінами, які було внесено до Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», з 1 січня 2023 року такий орган скасували. Тобто нова редакція цього Закону не передбачає необхідності створення такого органу на підприємстві, в установі чи організації…

Читайте також: Як оплачуються листки непрацездатності правонаступником

Розлогіше щодо термінів призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також про те, скільки часу передбачено для обчислення розміру виплати, коли оплачувати працівникові листок непрацездатності та в який строк має бути оформлено й подано заяву-розрахунок, мовиться в новому грудневому випуску журналу «КАДРОВИК.UA» у статті експерта із соціального страхування Миколи Постернака «Строки опрацювання та оплати електронного листка непрацездатності».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Вебінар «Інструкція з діловодства: алгоритм розроблення, затвердження та впровадження у роботу»

Матеріали до теми