У Центральному офісі дали відповіді на запитання щодо прийняття працівників на роботу (відповідно до затвердженої КМУ форми)


У Міжрегіональному головному управлінні ДФС – Центральному офісі з обслуговування великих платників проведено «гарячу лінію» на тему: «Повідомлення ДФС про прийняття працівників: за затвердженою КМУ формою». На запитання платників відповідав начальник відділу комунікацій – Левчук Сергій Миколайович

Пропонуємо ознайомитись із відповідями на запитання, які були поставлені під час проведеної телефонної лінії.

Питання: Коли потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу та за якою формою?

Відповідь:

Згідно зі статтею 52 Закону України 27.02.2014 р. №794-VII «Про Кабінет Міністрів України» подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу за встановленою формою, яка затверджена Постановою Кабміну України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», потрібно із дати опублікування цієї постанови – 27.06.2015 року.

Крім того, відповідно до Кодексу законів про працю повідомлення слід подавати до початку роботи особи. Якщо працівник стає до роботи в день оформлення наказу про його прийняття на роботу, то повідомлення необхідно подати в той самий день. У випадку якщо наказ оформлюють заздалегідь, у переддень чи за кілька днів до початку роботи, краще направити повідомлення завчасно – до дня, коли особа стане до роботи.

Питання: Яким чином можна надати до органів ДФС повідомлення про прийняття на роботу?

Відповідь:

Відповідно до постанови Кабміну України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

— засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

— на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

— на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

ДФС