Реєструйся

У РАЗІ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НЕОБХІДНО ОТРИМАТИ ОФІЦІЙНЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІД ПРАЦІВНИКА


Законодавство зобов’язує роботодавця зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток за працівниками, які призвані на строкову військову службу під час дії особливого періоду.

Однак, який документ є підставою для початку нарахування середнього заробітку працівнику, який призваний на строкову службу?

Пояснює управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

Повістку призовник пред’являє своєму роботодавцю. Вона і відповідна заява працівника-призовника є підставою для видання наказу про його звільнення на період служби від роботи і для надання йому трудових гарантій, передбачених ч. 3 ст. 119 КЗпП. Причому це може бути як оригінал повістки, так і її засвідчена копія.

Про призов громадянина на строкову військову службу військкомат також письмово повідомляє підприємство, на якому цей громадянин працює (абз. 3 п. 253 Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 р. № 1153/2008). Зробити це військкомат зобов’язаний у 10-денний строк (лист Міноборони від 20.11.2015 р. № 116/2/2/21362).

Зважаючи на ситуацію, що склалася на підприємстві “Х”, слід дійти висновку, що підприємству було усно повідомлено рідними працівника – призовника про причини відсутності його на роботі. Отже, офіційного повідомлення працівником або військкоматом щодо призову, на адресу підприємства не надходило, відповідно, підстави для виплати середнього заробітку – відсутні, оскільки на сьогодні, офіційні причини відсутності працівника на роботі нез’ясовані.

Таким чином, з метою недопущення порушень законодавства про працю в частині виплати середнього заробітку працівнику, що призваний на строкову військову службу, підприємству необхідно надіслати запит до військкомату та отримати офіційне підтвердження усної інформації від рідних працівника, що проходить військову службу в ЗСУ.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Які витрати роботодавця при працевлаштуванні ВПО компенсують?
Уряд відкоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це рішення було прийняте на засіданні КМУ 24 січня 2022 року. Зокрема, згідно ...