Передплати журнал

У яких випадках можна отримати допомогу по догляду за хворою дитиною від ФССУ?


— Допомогу по догляду від Фонду можна отримати, якщо ваша дитина віком до 14 років захворіла та потребує догляду за висновком лікаря.

— Така допомога компенсує одному з працюючих батьків втрачений заробіток, починаючи з першого дня догляду.

— Виплата нараховується на підставі лікарняного листка, а її розмір залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах: від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж — понад 8 років).

— Якщо дитина хворіє, Фонд фінансує допомогу за весь період, протягом якого вона потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування — за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

— Надання допомоги від Фонду по догляду за здоровою дитиною, яка знаходиться вдома через накладений карантин, не передбачено.

Матеріали до теми


Пенсійний фонд і Фонд соціального страхування об’єднаються
21 вересня Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ...
Етапи проходження е-лікарняного для фінансування допомоги: інфографіка ФССУ
Щодня до Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) надходить на оплату 21,4 тисячі листків непрацездатності на загальну суму близько ...