Передплати журнал

Уряд переписав порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину


Починаючи із 23 червня 2021 року діє постанова КМУ від 16 червня 2021 року № 635, якою виклали в новій редакції Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених КМУ.

Таку допомогу надають центри зайнятості роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі ФОП для її виплати працівникам у разі втрати ними частини зарплати, а також ФОП, які є застрахованими особами, — у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів, передбачених карантином та/або надзвичайною ситуацією.

Розмір допомоги визначають та надають за кожний місяць зазначеного періоду пропорційно робочому часу працівника або ФОП, яка є застрахованою особою, який скорочено.

Умовою отримання допомоги є сплата роботодавцем або ФОП, яка є застрахованою особою, ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Роботодавець або ФОП, яка є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Для отримання допомоги треба надати: заяву; копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності; відомості про працівників; довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців.