...
Реєструйся

Уряд продовжив програму державної підтримки аграріїв: до якого числа можна подати заяву


Уряд прийняв рішення про подовження до 30 листопада поточного року терміну реєстрації заяв аграріїв у Державному аграрному реєстрі (далі — ДАР) на отримання державної допомоги, збільшивши при цьому (на 100 млн гривень) загальний обсяг підтримки фермерів й інших виробників сільськогосподарської продукції.

З 1 вересня 2022 року, тобто початку реалізації програми, у ДАР наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України затверджено до виплат 13 960 заявок, що дозволило розподілити майже мільярд гривень протягом одного місяця.

Кількість охочих взяти участь у програмі постійно зростає і наразі становить понад 33 тисячі потенційних отримувачів державної підтримки. Так, прийняте рішення дозволить більшій кількості сільгосптоваровиробників отримати кошти.

Кошти, які надають у межах програм допомоги Європейського Союзу на підтримку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, використовуються за такими напрямами:

  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
  • спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Зверніть увагу, що учасниками програми можуть бути лише ті виробники сільськогосподарської продукції, які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі й відповідають її критеріям. Адже розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через ДАР.

За умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Перші можуть отримати 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, але не більше ніж 372 тис. гривень. Другі — 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, але не більше як 530 тис. гривень.

Важливо! Можливість подання заявок відновиться після того, як набере чинності відповідна постанова. Потенційним заявникам варто перевіряти інформацію в ДАР.

Вигідна ціна! Отримайте доступ до кадрового семінару «Зміни законодавства — 2022».

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Матеріали до теми