Передплати журнал

Уряд схвалив програму подолання гендерної нерівності


Уряд затвердив розроблену Мінсоцполітики Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року.

Міністр соцполітики Наталія Королевська нагадала, що сьогодні в Україні є вкрай низьким представництво жінок у владі – як виконавчій, так і законодавчій. Окрім того, існує розрив в оплаті праці українських жінок і чоловіків. «У першому півріччі цього року розмір середньомісячної заробітної плати жінок становив 2 тис. 792 грн., а чоловіків – 3 тис. 614 грн. Фактичний розрив в оплаті праці за цей період склав 22,7%. Крім того, 55% безробітних – це саме жінки», – сказала Міністр.

реалізація Програми дасть можливість запровадити стандарти рівності жінок і чоловіків з урахуванням кращого європейського досвіду, у тому числі і у сфері соціально-трудових відносин. В рамках програми відбудуться заходи щодо скорочення гендерного розриву в рівні заробітної плати. Крім того, увага буде приділена питанням рівного розподілу сімейних обов’язків та відповідальності у вихованні дитини між жінками і чоловіками.

Іншим напрямком роботи, за словами Міністра, буде розвиток лідерських навичок у жінок, що дозволить їм активніше долучатися до прийняття управлінських рішень та ведення бізнесу. Адже представництво жінок у керівництві бізнес-структур є недостатнім: жінки очолюють 12% великих та 15% середніх підприємств. Окрім того, непоодинокими є факти дискримінації за ознакою статі.

За інформацією Мінсоцполітики