Передплати журнал

Уряд США надав фінансову допомогу на заробітні плати медикам


Уряд США надав 1,7 мільярда доларів фінансової допомоги Україні. Грант залучено на безоплатній, безповоротній основі в державний бюджет України від USAID за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку й Міжнародної асоціації розвитку.

За словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, це вагома підтримка від американських партнерів, яка дозволить забезпечити лікарні коштами, що необхідні для реалізації програми медичних гарантій, зокрема оплати праці.

«Понад 4 місяці Росія цілеспрямовано нищить нашу медичну систему. Вона руйнує стіни, але їй ніколи не зруйнувати героїзм та відданість наших медиків, які продовжують працювати у надважких умовах. Продовження виплат їм заробітної плати — залишається нашим пріоритетом. Однак щомісяця державному бюджету України все важче й важче витримувати це навантаження власними силами. Тому ми вдячні США та Світовому банку за оперативне реагування на потреби системи охорони здоров’я України. 1,7 мільярда доларів — це не просто фінансова підтримка, це черговий внесок у перемогу України», — зазначив Віктор Ляшко.

Загалом з початку року медичним закладам було перераховано 74 мільярди гривень за Програмою медичних гарантій.

Також додамо, що напередодні МОЗ надало неспроможним медичним закладам додаткове фінансування, щоб забезпечити виплату заробітної плати медикам на рівні не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та не менше ніж 13 500 гривень для медичної сестри.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

мініКУРС: «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...