Уряд затвердив план заходів для стимулювання створення нових робочих місць


3 березня Уряд затвердив розроблений Мінекономіки комплексний план заходів, спрямованих на вирішення нагальних питань у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць.

«Цей стратегічний документ є основою для подальших кроків, що сприятимуть підвищенню зайнятості, детінізації праці, створенню легальних робочих місць. Ми передбачили нові підходи, зокрема, навчання протягом життя, розширення можливостей для людей із інвалідністю, відкриваємо підприємницький потенціал українців», — коментує заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко.

Крім того, План передбачає реформування Державної служби зайнятості, яка має перетворитися на сервісну установу, що відповідає на реальний запит та потреби людей та роботодавців.  

Напрямки Плану заходів:

• розвиток національної економіки як основи для забезпечення продуктивної зайнятості та створення нових робочих місць;

• стимулювання розвитку підприємництва та самозайнятості;

• забезпечення створення гідних умов праці та детінізація відносин у сфері зайнятості населення;

• розвиток системи професійної (професійно-технічної) освіти та забезпечення створення умов для професійного навчання впродовж життя;

• забезпечення розвитку інклюзивного ринку праці. Сприяння зайнятості молоді;

• реформування державної служби зайнятості та забезпечення інноваційного розвитку послуг на ринку праці;

• забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері трудової міграції.

Очікується, що реалізація плану заходів матиме позитивний вплив на ринок праці, сприятиме повній та продуктивній зайнятості, забезпеченню гідних умов праці, збільшенню кількості робочих місць для усіх соціальних груп населення, збалансуванню попиту і пропонування щодо обсягу і рівня кваліфікації робочої сили на ринку праці.

На базі План заходів будуть розроблені інші документи, що регулюють сферу праці та зайнятості. Над реалізацією цього плану працюватимуть як центральні, так і місцеві органи влади, сторони соціального діалогу, науковці, суб’єкти ринку праці.

До підготовки були залучені широкий спектр громадських організацій, представники роботодавців та профспілок.