...
Реєструйся

Уряд змінює розміри посадових окладів в місцевих радах


Уряд на засіданні 28 липня  2021 року розглянув і прийняв проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» (далі — Постанова № 268).

Таким чином, встановлять нові посадові оклади посадовим особам органів місцевого самоврядування, зокрема, у територіальних громадах. Фактично з’являються нові редакції додатків 48–53 та 55 до постанови № 268 із схемами посадових окладів в органах місцевого самоврядування.

Зміни зводиться до того, що переглядають найнижчі розміри посадових осіб органів місцевого самоврядування (провідному спеціалісту, спеціалісту І категорії, спеціалісту ІІ категорії та спеціалісту) обласного та районного рівня виходячи з умов оплати праці, встановлених для держслужбовців відповідних категорій і посад.

Також скасовують віднесення областей та міст до груп за оплатою праці. Натомість для сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів (виконавчих органів) рівень окладів залежить від чисельності осіб в територіальній громаді. Найнижчі оклади будуть там, де така чисельність від до 15 тис. осіб, а найвища — понад 900 тис. осіб.

Проте особливого підвищення посадових окладів не відбудеться. Керівні посади отримають ті ж самі розміри посадових окладів, а підвищення для спеціалістів складає в межах 100–400 грн.

Якщо ж розміри зарплати (без премії) зменшуються у зв’язку із прийняттям вказаної постанови, тоді на час роботи на займаній посаді виплатять різницю між «старою» та «новою» зарплатою (без премії).

Джерело : за матеріалами БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Чи може бути розмір доплат сумісникам обмежений умовами колективного договору?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...
Працівника перевели на іншу посаду: чи потрібно буде повернути йому колишню посаду після закінчення воєнного стану?
СИТУАЦІЯ Працівника перевели на іншу посаду під час воєнного стану, згідно зі статтею 3 Закону України від 15 березня 2022 ...
Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: чи є вона обов’язковою виплатою?
Право на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, визначене законодавством, є у держслужбовців і посадовців держорганів, органів місцевого самоврядування (далі ...