Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

В Україні двоє медиків отримали інвалідність через COVID-19

Дата публікації: 05.10.2020

Уже двом українським медикам встановили інвалідність через COVID-19

Двоє медиків отримали третю групу інвалідності, ще двоє — відсоток втрати працездатності, кажуть у МОЗ.

Двоє українських медиків отримали третю групу інвалідності через коронавірус. Про це заявила заступник голови МОЗ Ірина Микичак на брифінгу в понеділок, 5 жовтня.

«Порядок і критерії встановлення стійкої втрати працездатності регламентується... наказом Міністерства охорони здоров’я № 420, де, власне, розписується... Він включає в себе всі можливі ускладнення і види порушення функцій, які можуть виникнути внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу. Зокрема, ураження легень, серця, нирок, головного мозку та інших... Станом на 2 жовтня 2020 року в обласні медико-соціальні експертні комісії в наших областях звернулося лише 8 медичних працівників. З них двом було встановлено третю групу інвалідності, двом — відсоток втрати працездатності і двом продовжений листок непрацездатності для тривалого доліковування», — сказала Микичак.

За її словами, медикам встановлюється інвалідність через COVID-19, що класифікується як професійне захворювання, нещасний випадок на виробництві.

«У цілому на сьогоднішній день в Україні мають підтверджений діагноз коронавірусної хвороби 16 тис. 387 медичних працівників. Лідирують в цьому рейтингу Тернопільська область, місто Київ і Київська область, Львівська область, Чернівецька область, Івано-Франківська область і Закарпатська область. Тобто, в цих областях найбільша чисельність медичних працівників, які перехворіли на коронавірусну хворобу», — підсумувала заступник міністра.