Національне агентство кваліфікацій зареєструвало професійний стандарт «Інспектор з військового обліку». Цим документом керуватимуться усі підприємства України, де планують взяти на роботу фахівця на таку посаду. Про це розповів головний спеціаліст відділу Центрального управління військової освіти і науки ГШ ЗС України полковник Олексій Дудка.
Відповідно до чинного законодавства в Україні на кожному підприємстві має вестись військовий облік. Наразі в Україні понад мільйон підприємств, і поки немає фахівців, які достеменно знають, що робити на цій посаді. «Введений стандарт, як документ, буде маяком, на який можна орієнтуватися: що має робити людина на такій посаді в усіх підприємствах України, де ведеться військовий облік», — зазначив полковник Олексій Дудка.
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977
За його словами, професійний стандарт «Інспектор з військового обліку», який було зареєстровано 19 грудня, є документом національного масштабу. Він зауважив, що до широкомасштабного вторгнення на військовий облік не звертали такої уваги, як нині. «Зараз, коли на порядку денному є питання мобілізації, питання наявності особового складу, держава серйозно почала задумуватись над цим, а справжніх фахівців з цього питання немає. Згаданий стандарт впорядковує ці питання, як для роботодавців, які винаймають цих спеціалістів, так і для пересічних громадян, військовозобов’язаних, які працюють на всіх підприємствах нашої країни», — стверджує головний спеціаліст Генштабу.
Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977
Тепер фахівець, який обійматиме цю посаду, зможе розповісти, як треба дотримуватись законів України щодо виконання свого військового обов’язку. А також, як не потрапити на штрафи від ТЦК та СП. Цей стандарт є путівником для всіх людей, які станом на зараз знають занадто мало для того, щоб остаточно зняти мобілізаційні питання в нашій державі. «Перше, що мають зробити підприємства, які ознайомляться з цим стандартом, — направити свого спеціаліста на навчання. Зараз близько двох десятків навчальних закладів проводять курси підвищення кваліфікації, де в тій чи іншій мірі навчають цієї науки. І після проходження таких курсів фахівець від підприємства відповідатиме цьому стандарту», — наголосив посадовець Генштабу. Він вважає, що після цього якість мобілізаційної роботи, починаючи з маленького підприємства і закінчуючи масштабами держави, значно підвищиться.
Джерело: АрміяInform