Верховна Рада схвалила податкові зміни на час карантину


Законопроєкт спрямований на захист малого і великого бізнесу від негативних наслідків карантину.

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 17 березня, скасувала штрафи за порушення податкового законодавства з березня по травень 2020 року під час карантину. За прийняття відповідного законопроєкту № 3220 проголосували 359 нардепів.

Законопроєкт розроблено з метою запровадження податкових та неподаткових пільг, пов’язаних з терміном сплати податків, нарахуванням заробітної плати за дні вимушеного простою, термінами подачі податкових декларацій, термінами проведення перевірок, нарахування штрафних санкцій та пені, тощо.

Документ спрямований на захист як малого, так і великого бізнесу від негативних наслідків, у зв’язку з невикористанням економічного потенціалу.

Законопроєктом пропонується внесення таких змін до Податкового кодексу:

• не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені в період з 1 березня по 30 квітня 2020 року;

• встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 18 травня 2020 року;

• продовжений до 1 липня 2020 термін подачі річної декларації про майновий стан і доходи;

• не нараховується і не сплачується в період з 1 березня року по 30 квітня 2020 плата за землю;

• об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, з 1 березня по 30 квітня 2020 року.