...
Реєструйся

Верховна Рада схвалила закони про реєстр військовозобов’язаних та автоматичне отримання статусу УБД


Одразу за три закони, так чи інакше пов’язані з потенційними та дійсними захисниками і захисницями України, голосували у парламенті в середу.

  1. Так, прийнято за основу законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану» (№ 10062).

Раніше писали: Триває робота над законопроєктом № 10062: пропонуються доопрацювання

Серед іншого, встановлено, що ДПС, МОЗ Мін’юст, МВС та інші міністерства і відомства передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних зі своїх реєстрів до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Також буде створено Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

  1. У першому читанні прийняли і проєкт «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо цифровізації набуття статусу учасника бойових дій в умовах воєнного стану» (№ 9681). Законопроєктом пропонується передбачити особливості набуття статусу учасника бойових дій в умовах дії правового режиму воєнного стану. Підставою для набуття статусу стане бойовий наказ командира відповідного військового формування, про направлення такої особи до району проведення воєнних (бойових) дій для безпосереднього виконання бойових завдань, пов’язаних із заходами щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Читайте також: Е-реєстр військовозобов’язаних: коли запустять та чи будуть онлайн-повістки?

До другого читання на базі законопроєктів №10062 і № 9681 підготують спільний законопроєкт. Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія. Він додав, що запропонували в законопроєкті всім людям, які воюють, які були на передовій та отримували відповідні бойові виплати, автоматично надавати право отримати статус УБД.

«Таким чином ми значно пришвидшуємо процес і спрощуємо його, адже не потрібно збирати стоси документів. Зокрема опрацьовується норма, згідно з якою потрібна буде тільки одна довідка від командира частини. Також до другого читання ми хочемо внести зміни, які автоматизують процеси, в тому числі з використанням QR-коду. Жодних витоків персональних даних не буде, бо інформація подаватиметься в закодованому вигляді. Цей проєкт має стати революційним в автоматизації процесів у нашому війську», — наголосив парламентарій.

Раніше писали: Нова роль Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у веденні військового обліку та набуття статусу учасника бойових дій онлайн: зареєстровано законопроєкт

  1. Також парламент проголосував за законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури присвоєння статусу ветерана» (№ 9141). Цей акт передбачає оперативне подання на розгляд комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій документів Захисників та Захисниць України, які зі зброєю в руках захищали та захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від російської військової агресії, — для подальшого оперативного прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Згідно з цим Законом громадяни, які мають право на статус учасника бойових дій (зокрема, військовослужбовці ЗСУ) або їх представники, мають право подати заяву в паперовій або електронній формі до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про бажання отримати відповідний статус.

 

До цієї заяви можна додати відомості, необхідні для надання статусу учасника бойових дій, додати копії відповідних документів (за наявності), засвідчивши їх своїм підписом.

У разі відсутності таких документів, вони, за заявою військовослужбовця, будуть витребовуватися в уповноваженого органу/особи у рамках міжвідомчої взаємодії суб’єктів владних повноважень протягом 5 календарних днів з дати надходження заяви.

Послуги з військового облікуПисьмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Аналогічну процедуру Закон передбачає також при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Як буде узгоджено пропозиції щодо двох різних шляхів удосконалення процедури надання статусу УБД, які передбачають законопроєкти № 9681 та № 9141, наразі невідомо.

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


Аудит з питань військового обліку

Комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам щодо порядку ведення військового обліку

Замовити

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 

Матеріали до теми


Працівника перевели на іншу посаду: чи потрібно буде повернути йому колишню посаду після закінчення воєнного стану?
СИТУАЦІЯ Працівника перевели на іншу посаду під час воєнного стану, згідно зі статтею 3 Закону України від 15 березня 2022 ...
Жінки-медики не зможуть влаштуватися на роботу без військово-облікового документа
Поруч з новими правилами мобілізації запроваджено нову відповідальність за порушення правил військового обліку та мобілізації. Так, за несвоєчасне уточнення облікових ...
Працівник звільнився з військової служби: чи може він при виході на роботу взяти відпустку без збереження заробітної плати?
Відповідно до змін, внесених пунктом 20 частини першої статті 25 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі ...
ТЦК до 20 червня необхідно повідомити про автотранспорт на підприємстві
Керівники підприємств, установ та організацій подають щороку до 20 червня територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки інформацію про наявність транспортних ...