Реєструйся

Від штрафів до криміналу: яка відповідальність за порушення охорони праці


Закон України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» передбачає кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та матеріальну відповідальність у разі порушення працівниками законодавства про охорону праці.

За порушення законодавства про охорону праці та невиконання приписів посадових осіб органів виконавчої влади з нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються органами виконавчої влади з нагляду за охороною праці до сплати штрафу в порядку, встановленому законом.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Сплата штрафу не звільняє юридичну або фізичну особу, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, від усунення виявлених порушень у визначені строки.

Максимальний розмір штрафу не може перевищувати п’яти відсотків середньомісячного фонду заробітної плати за попередній рік юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

Kрім відшкодування шкоди працівникам (внаслідок нещасного випадку чи професійного захворювання), роботодавець повністю відшкодовує збитки іншим підприємствам, громадянам і державі на загальних підставах у зв’язку з заподіянням шкоди при порушенні вимог охорони праці.

Джерело: Держпраці

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


У Держпраці нагадали, що саме гарантує держава у трудових правовідносинах громадянам
Відповідно до статті 5-1 Кодексу законів про працю України, держава гарантує працездатним громадянам, які постійно проживають на території України: вільний ...
Піклування на практиці: психосоціальна підтримка як частина корпоративної культури
На одному з підприємств Полтавської області стартувала ініціатива, що змінює підхід до турботи про працівників — впроваджено Програму психосоціальної підтримки, ...
Робота під час небезпеки: у ПФУ роз’яснили, як захищати працівників під час тривоги
Повітряна тривога стала частиною повсякденного життя в Україні. У таких умовах питання безпеки працівників на підприємствах виходить на новий рівень ...