...
Реєструйся

Відмінності між «переведенням» та «переміщенням» працівника


У процесі трудової діяльності в роботодавця може виникнути потреба в кадрових «перестановках», зокрема переведенні та/або переміщенні працівників. При цьому інколи виникає плутанина з поняттями «переведення» та «переміщення». Зазначені поняття плутають як працівники, так і роботодавці. Тому трапляються помилки у процедурі оформлення переведення та переміщення, які можуть призвести до виникнення трудових спорів.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Тож з’ясуємо, у чому полягає відмінність між поняттями «переведення» та «переміщення», які обмеження та особливості потрібно враховувати під час відповідних кадрових «перестановок» і як правильно їх провести.

Трудовим законодавством України працівникові гарантовано дотримання тих умов трудового договору, які було обумовлено під час його укладення. Водночас відповідно до Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) роботодавець має право за певних умов перевести працівника на роботу, не обумовлену трудовим договором.

Законодавство не визначає поняття «переведення на іншу роботу», а містить лише основні принципи правового регулювання відповідної кадрової «процедури».

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Тлумачення зазначеного поняття, міститься, зокрема, у пункті 31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів».

Водночас частиною першою статті 32 КЗпП передбачено, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, а також переведення на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, хоча б разом із підприємством, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених законодавством…

Розлогіше про відмінності вищезазначених понять, про особливості переведення працівника на іншу роботу у воєнний час із зазначенням конкретних прикладів та зразків документації — у  журналі КАДРОВИК.UA за листопад 2024 року у статті «Кадрові «перестановки»: переведення та переміщення працівників».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: щодо надсилання трудової книжки поштою в межах України та за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту одного з наших партнерів про те, як можна безпроблемно передати ...
Нечітка печатка в трудовій — чи є підстава для занепокоєння?
Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України ...
Робота та навчання лише з військово-обліковими документами
Під час прийняття на роботу або на навчання громадян України, які належать до категорії призовників, військовозобов’язаних чи резервістів, державні органи, ...