...
Реєструйся

За експлуатацію дитячої праці роботодавця можуть заґратувати на 10 років


В Україні примусова праця, зокрема використання дитячої праці, перебуває під забороною. Відповідно до Кримінального кодексу України експлуатація праці дітей карається різними мірами покарання: від пробаційного нагляду до позбавлення волі на строк до десяти років, з можливим позбавленням права обіймати певні посади.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

У Державній службі України з питань праці пояснили, що відповідно до статті 3 Конвенції про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці від 17 червня 1999 року № 182 примусова чи обов’язкова праця належить до однієї з найгірших форм дитячої праці.

Читайте також у журналі КАДРОВИК.UA № 9/2024 статтю «Порядок звільнення: ризики для роботодавця»

Водночас стаття 43 Конституції України забороняє використання примусової праці та використання праці неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров’я роботах. Відповідно до статті 150 Кримінального кодексу України експлуатація дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання її праці карається: пробаційним наглядом на строк до трьох років або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років; позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (якщо злочин вчинено організованою групою).

Джерело: Держпраці

Набір шпаргалок «Відповідальність за порушення військового обліку»

Матеріали до теми


Чи має право працівник, щодо якого вчинявся мобінг, на компенсацію
Працівник має право на компенсацію роботодавцем витрат на лікування та моральної шкоди, якщо факт мобінгу підтверджено судовим рішенням, що набрало ...
Роз’яснення Держпраці щодо обліку трудових книжок
Ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування є обов’язком ...