Передплати журнал

Відмітка у військовому квитку про зняття з обліку: чи є вона необхідною під час перетину кордону


Єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

Такий висновок зробив Закарпатський окружний адміністративний суд у рішенні від 5 серпня 2022 року в справі № 260/1590/22.

Зокрема, військовозобов’язаному було відмовлено в задоволенні позову про визнання протиправним рішення Державної прикордонної служби України про відмову в перетині кордону на виїзд із території України.

Закарпатський окружний адміністративний указав:

  • що особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану, проте таке право необхідно підтвердити належними доказами й документами;
  • єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

За обставинами справи

Позивач під час перетину кордону в пункті пропуску для здійснення паспортного контролю надав такі документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
  • довідку МСЕК щодо встановлення дружині інвалідності ІІІ групи;
  • довідку об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації.

Уповноважена особа Державної прикордонної служби України дійшла висновку, що надані документи не підтверджують право позивача на перетин державного кордону.

Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відміткою зняття його з військового обліку чи надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації прикордонникам позивач не надав.

Суд зауважив, що довідка об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації не є підтверджувальним документом, оскільки її форма жодним законодавчим актом не передбачена.

Замовляйте ексклюзивну добірку «Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика» від редакції журналу «КАДРОВИК.UA».

Джерело: Юридична практика

Матеріали до теми


Оплата праці професіоналам із вищою немедичною освітою за посадою «Практичний психолог»: роз’яснення від Держпраці
Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963 (далі ...
МОЗ інформує, що медики, які працюють на ТОТ, продовжують отримувати українську зарплату
Медики, які працюють на тимчасово окупованих територіях України (далі — ТОТ), продовжують отримувати українську заробітну плату. За словами заступника міністра ...
Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...