Відпустка за особливий характер праці бібліотекарю


 

Чи має право на додаткову відпустку за особливий характер праці бібліотекар центральної районної лікарні і якої тривалості має бути ця відпустка? Основним місцем роботи є центральна районна лікарня, посада за атестацією — бібліотекар ІІ категорії.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР працівникам з ненормованим робочим днем нада­ється додаткова щорічна відпустка за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Таким чином, на умовах, визначених колективним договором, бібліотекарю лікарні може надаватися відпустка за особливий характер праці.

Стаття надана редакцією газети «Кадри і зарплата»
спеціально для інтернет-порталу «Всеукраїнська асоціація кадровиків»
(детальніше — газета «Кадри і зарплата» № 10, 2014)

Олександр Товстенко,
директор департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України

kadrovik.ua