Передплати журнал

Внесення запису в трудову книжку при переміщенні


Чи заноситься в трудову книжку запис про переміщення працівника в інший структурний підрозділ за тією самою спеціальністю або на таку саму посаду?

Переміщення, на відміну від переведення, не потребує згоди працівника, якщо воно здійснюється на тому самому підприємстві на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій самій місцевості (частина друга ст. 32 КЗпП).

Переміщення працівника оформляється наказом (розпорядженням), з яким працівник має ознайомитися під розписку.

У трудову книжку запис заноситься у разі переміщення в інший структурний підрозділ (для збереження інформації про місце роботи працівника, хоча в пункті 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, цього прямо не зазначено).

Якщо ж, скажімо, водія переводять на транспортний засіб іншої категорії (наприклад, з легкового автомобіля на вантажний або навпаки), це не вважатиметься переміщенням, оскільки змінюється назва посади, оплата та умови праці. Відповідно до частини третьої статті 32 КЗпП матимемо зміну істотних умов праці. У цьому разі на підставі наказу у трудову книжку працівника вноситься запис про переведення. Про таке переведення роботодавець зобов’язаний попередити працівника не пізніше ніж за два місяці.

Віктор РОЖНОВ,
консультант з кадрових питань
журнал «Довідник кадровика»