...
Реєструйся

Волонтери не підлягатимуть мобілізації: зареєстровано законопроєкт


10 листопада 2023 року у Верховній раді України зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо сприяння волонтерській діяльності (№ 10251).

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 23 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якими передбачено, що призову на військову службу під час мобілізації на особливий період не підлягають також громадяни України військовозобов’язаного віку та стану, які працюють (не менш як на 0,75 штатних одиниці) або займаються підприємницькою діяльністю (і не мають податкових заборгованостей) та офіційно займаються волонтерською діяльністю (входять до Реєстру волонтерів, мають посвідчення волонтера затвердженого зразку). При цьому такі особи повинні мати підтверджувальні документи, що у поточному або попередньому місяці здійснювали волонтерську діяльність.У пояснювальній записці зазначається, що прийняття законопроєкту дозволить оптимізувати дії в особливий період і сприятиме стабільності та зростанню активності громадян у волонтерській діяльності, а також зведе до нуля або до мінімум деякі корупційні ризики, які мають місце тепер, зокрема, у стосунках між представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і волонтерами.

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Повноцінні вихідні гарно впливають на емоційний і фізичний стан — дослідження в Британії
Профспілки по всій Європі закликають уряди запровадити чотириденний робочий тиждень. Там, де пішли на такий експеримент, новим режимом виявились задоволені ...