Реєструйся

Всесвітній день дитини


Всесвітній день дитини (на офіційних мовах ООН: англ. Universal Children’s Day; фр. Journée mondiale de l’enfance ; ісп. Día Universal del Niño; рос.  Всемирный день ребенка) — Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року, який відзначається щорічно 20 листопада.

Всесвітній день дитини святкується 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі. Саме у цей день, 20 листопада 1959 року, Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року — Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Одним з невід’ємних прав дитини є право на працю, яке за часів економічної кризи стає дедалі актуальнішим. Але це право жодним чином не має бути порушено: воно не повинно трансформуватися в експлуатацію неповнолітніх. Дуже часто неповнолітні, просто не знаючи своїх прав, наражаються на недоброякісних роботодавців, а інколи роботодавці просто не хочуть працевлаштовувати неповнолітніх, вважаючи це зайвою морокою. Про забезпечення прав неповнолітніх працівників, про права та обв’язки роботодавців і про процедуру оформлення трудових відносин між ними читайте журналі «Кадровик.UA» (№ 4, 2018) та газеті «Кадри і зарплата» (№ 20, 2018).

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Фінансова підтримка ГО, які надаватимуть соцпослуги особам з інвалідністю
27 січня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю». Це ...
Затверджено бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2023 рік
31 січня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про затвердження бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2023 ...