Вимірювання температури на вході та 1,5 м відстані між пасажирами — як МОЗ та КМДА організували роботу метро

Дата публікації: 26.05.2020

Вимоги до користування метро під час карантину набрали чинності 25 травня

Головний державний санітарний лікар України постановою від 22 травня 2020 року № 26 затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Ними забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, у тому числі виготовлену самостійно.

Біля місць потенційного скупчення пасажирів (біля касових зон, зон самообслуговування та турнікетів) повинно бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше одного метра.

Пасажири метрополітену зобов’язані:

— перебувати на території метрополітену в захисній масці, в тому числі виготовленій самостійно, або респіраторі, та не знімати її, за виключенням випадків, коли їх носіння протипоказано;

— чітко дотримуватись вказівок працівників метрополітену щодо дотримання протиепідемічних заходів;

— не користуватися метрополітеном у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури та інше);

— дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Що стосується Києва, то тут керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації розпорядженням «Про заходи із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня, яка відноситься до категорії «Медико-біологічні НС» код 20713 «Надзвичайна ситуація, пов’язана з епідемічним спалахом небезпечних інфекційних хвороб» — спалах гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 23 травня 2020 року № 47 затвердив, зокрема, особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів, для підприємств транспорту, незалежно від їх підпорядкування і форми власності. Згідно з ним при вході до приміщень станцій метро має бути вхідний санітарний контроль пасажирів: спершу візуальний, а за наявності ознак ГРВЗ — температурний скринінг. Також у Києві хочуть якимось дивом забезпечити відстань не менше 1,5 м між пасажирами не лише в чергах, а й на платформах та у вестибюлях станцій. Утім, столичні правила говорять про те, що на станції може бути повністю або частково закритий вхід з метою дотримання санітарних відстаней.

Водночас заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський пояснив, що проводити всім температурний скринінг неможливо, але в метро обов’язкові маска і рукавички, за цим стежитимуть чергові по станції.