Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Виплата вихідних допомог працівникам — учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Дата публікації: 26.06.2018
Скільки вихідних допомог потрібно виплатити працівникам — учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорій 1 і 2, яких звільняють у зв’язку зі скороченням штату?
Дві допомоги (допомогу, передбачену Законом № 796, і вихідну допомогу, передбачену ст. 44 КЗпП).

У разі вивільнення у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників — учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорій 1 і 2 їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати (п. 7 частини першої ст. 20 і п. 1 частини першої ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-XII) та вихідна допомога в розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП).

Білоткач Галина Панасівна,
експерт гарячої лінії
Більше нових актуальних запитань від передплатників і читачів та вичерпних відповідей на них від експерта гарячої лінії Галини Білоткач — у вкладенні до журналу «Довідник кадровика. КАДРОВИК.UA» «Кадри. Гарячі запитання кадровика» № 6, 2018, у рубриці «Запитання гарячої лінії».

Придбати видання Архів журналу