Виплата зарплати, яка менше мінімальної: як відобразити її в таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ?


З 1 січня 2015 року діє норма, згідно з якою якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за ЦПД) не перевищує розміру мінімальної зарплати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати на місяць, за який нараховується заробітна плата, та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

Проте вказані зміни досі не внесено до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, Пенсійний фонд надав приклад формування показників звіту у таблиці 6 додатку 4 за січень 2015 року. Так, у Фонді зазначили, що в програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт,обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».

Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн, тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить 1218 грн. При цьому в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:

— реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця» — 31 день;

— реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» — 609,00 грн;

— реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» — 609,00 грн;

— реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» — 21,92 грн.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ.

Також у Пенсійному фонді зазначили, що в разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум ЄСВ має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Такі роз’яснення надав Пенсійний фонд у листі від 12.02.2015 р. № 4244/05-10